Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
28.04.2024
08:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт заступника директора з навчально-виховної роботи
 Хир Лариси Миколаївни

Меню сайту

Категорії розділу
Шкільні новини [34]

 Поради по підготовці до ДПА та ЗНО 
Учням 9-х та 11-х класів!

Готуємося до державної підсумкової атестації!

Поради учням та батькам

Завершується навчальний рік, наближається пора державної атестації, незалежного оцінювання, і кожна сім’я, і діти, і їх батьки прагнуть зробити все можливе, щоб отримати високий результат.

Проте, у багатьох молодих людей ситуація іспиту викликає таку кількість негативних емоцій, що на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку та здачу екзамену.

Як же підготуватися до випробувань найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії? Як діяти на самому екзамені, щоб продемонструвати свої найкращі сторони и отримати високий результат?

 

Загальні рекомендації

1. Не скорочуйте час на сон. Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності, і ви не зможете компенсувати ці втрати, навіть доклавши героїчних зусиль

2. Залишайте час на короткий відпочинок. Ви засвоїте більше інформації, якщо під час підготовки будете робити короткі перерви. Їх можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами.

3. Якщо є така можливість, об’єднайтесь з однокласниками в групу з 3-4 осіб. Розподіліть між собою питання, які кожен буде готувати. Потім, коли ви зустрінетесь, обміняйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті.

4. Налаштовуйте себе на успіх. Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.

5. В день іспиту прокиньтесь трохи раніше, ніж звичайно, коротка зарядка, легкий сніданок допоможуть вам бути енергійним і бадьорим. Пам’ятайте, що певний рівень хвилювання є нормальним і може допомогти мобілізувати ваші інтелектуальні ресурси. Якщо хвилювання здається вам надмірним, глибоко вдихніть і уявіть собі, що негативні емоції ви видихаєте разом з повітрям. Ця вправа допоможе заспокоїтися та налаштуватися на робочий стан.

6. На усному екзамені відповідайте по суті питання, структуруйте інформацію. Отримавши питання, підготуйте письмовий план відповіді, визначивши ключові моменти та їх взаємозв’язки, чітко сформулюйте основні терміни. Це надасть вашій відповіді переконливість та послідовність.

7. Не мовчіть! Краще повторити свою думку іншими словами. Довгі паузи у відповіді сприймаються екзаменатором як слабкість або відсутність усвідомлених знань.

8. Зверніть увагу на те, що ви скажете на початку відповіді. Цим можна привернути увагу та справити позитивне враження на членів комісії.

9. Пам’ятайте, що краще сказати менше, але послідовно і логічно, ніж багато, але безсистемно.

10. Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.

 

ЯК СЛІД ПОВТОРЮВАТИ НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛЩОБ ПАМ'ЯТЬ ПРАЦЮВАЛА НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНО

 

1. Облаштуйте власне робоче місце, приберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати увагу.

2. Складіть план на кожен день підготовки, щоб чітко знати, що треба повторити сьогодні.

3. Якщо відсутній робочий настрій, почніть з матеріалу, який ви знаєте краще, або який вас найбільше цікавить. Це допоможе активізувати пам’ять та увагу. Після цього можете працювати з розділом, який знаєте гірше.

4. У процесі повторення включайте різні види мисленнєвої діяльності: визначайте головне, створюйте різні види опор: плани, схеми, малюнки, використовуйте асоціації.

5. При кожному читанні матеріалу ставте основну мету: пригадати те, що вивчалося на уроках, узагальнити, перевірити рівень засвоєння.

6. Використовуйте різні види читання: повільне з обдумуванням, вибіркове, оглядове. Це дозволить економити час та краще усвідомити зміст матеріалу.

7. Виконуйте якомога більше практичних вправ та тестів, це дозволить удосконалити ваші уміння та навички. Про це особливо слід турбуватися при підготовці до зовнішнього оцінювання, яке проводиться на тестовій основі.

8. Залиште вільний день напередодні екзамену, щоб ще раз переглянути матеріал та окремо зупинитися на складних питаннях.

Пам'ятки — поради батькам учнів щодо складання державної підсумкової атестації

До складання

Ознайомтеся з порядком проведення державної підсумкової атестації учнів.

З'ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть державну підсумкову атестацію. Переконайтеся, що вибір вашої ди­тини правильний.

Почніть готувати свою дитину до державної підсумкової атестації завчас­но, однак не будьте нав'язливими.

Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.

Пам'ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до держав­ної підсумкової атестації.

Будьте готові, не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання державної підсумкової атестації, а й щось підказати їй.

Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (напри­клад, 40 хвилин навчається, 10 — відпочиває).

Не забудьте, що дитині напередодні державної підсумкової атестації необ­хідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.

Підтримайте дитину. Це додасть їй впевненості у своїх силах.

Під час складання

Будьте впевнені у знаннях вашої дитини.

Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.

Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

Після складання

Підтримайте дитину незалежно від результатів державної підсумкової атестації.

Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до державної підсум­кової атестації з інших навчальних предметів.

Найкращі сайти для підготовки до ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти затвердив наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році. Реєстрація, яку можна пройти на сайті регіональних центрів, триватиме до 31 січня. Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 24 березня (результати будуть 30 березня), з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня (результати 6 квітня).

Тренування піде на користь

Проходити або не проходити пробне оцінювання – випускник вирішує самостійно (вартість в цьому році від 129 до 137 грн за один предмет в залежності від регіону проживання).

«Якщо школяр знає, що пробне оцінювання дасть йому впевненість у собі, або хоче перевірити, чи достатньо йому буде часу, то потренуватися варто. Для такого випускника справжнє тестування не стане стресовим, а сприйматиметься як досвід, з яким він уже стикався, і знову впорається або ж врахує допущені помилки, – пояснює вчитель математики вищої категорії Любов Данильчук. – Він додатково перевірить свої знання і підготуватися до формату і організаційних моментів тестування «.

Також вчителі вважають, що тих школярів, які впевнені у своїх силах, не треба змушувати.

«Я не проходив пробне оцінювання. Вважаю, що справа в знаннях. Якщо все знаєш – і так здаси, а якщо не знаєш, то проба не врятує ніяк. Плюс на тестовому оцінюванні завдання можуть бути складніше, ніж на” бойовому «, і ти настроїшся на провал. А може бути і навпаки – легке тестове, після якого створиться відчуття, що ЗНО або ДПА можна здати легко, і школяр марно зменшить темп «, – розповідає студент університету КПІ ім. Ігоря Сікорського Олександр Іванов.

Ми попросили вчителів київських і харківських шкіл, які займаються підготовкою школярів до ЗНО, назвати безкоштовні ресурси, які допоможуть впоратися з тестами.

Сайти підготовки до ЗНО з усіх предметів

iznotest.info – різні теми, в кожній з яких – завдання і рішення;

urok-online.com.ua – багато тем і відео з математики, української мови, української літератури;

iznotest.info, zno.osvita.ua, zno.fizika.kiev.ua, zno.osnova.com.ua – тести і посилання на навчальні посібники з правилами і завданнями (уважно! На деяких трапляються платні скачування або доступ);

znoclub.com і zno-ua.net – тести, цікаві статті з корисними посиланнями;

zno.academia.in.ua – теорія і практика, яка виходить із тестів минулих років;

phoenicis.com.ua – карти, дати, корисні матеріали;

ukrainetest.com.ua і ilearn.org.ua – тільки тренувальні тести;

subject.com.ua – тести, посібники та довідники;

xvatit.com і interneturok.ru – відеоуроки і багато корисних матеріалів;

prometheus.org.ua, ed-era.com, vneshkoly.com.ua, erudyt.net, znaniya.znonline.org, zno.alldz.net – теорія і практика.

Українська мова і література

webpen.com.ua, pravopys.net – правопис;

zno.if.ua – список корисної літератури до ЗНО з минулого року (актуальна і в цьому році), словник фразеологізмів, характеристики героїв, біографії авторів, аналіз творів, повні твори і в скороченні. За мовою – правила з прикладами, підказки з написання творів, тести минулих років;

schoollit.com.ua – твори повністю і в скороченні, аудіокниги, фільми за творами, які необхідні для прочитання, теорія і пробні тести.

Біологія для вступників є на

znohimbio.jimdo.com – корисні матеріали з біології та хімії;

virtulab.net – охоплює близько 50 тем із загальної біології, ботаніки, анатомії. В окремих інтерактивних роботах можна самостійно поставити експеримент: досліджувати мікроскопічні об’єкти і т. д .;

cellsalive.com – інтерактивна бібліотека по цитології, мікробіології, імунології, генетиці. Багато відео, анімації та флеш-ігри з клітинами.

Географія просто

geoped.in.ua – посібники та довідники, тести, тренувальні картосхеми;

geograf.com.ua – всі найпотрібніші теми коротко і цікаво.

Хімічна азбука

alhimik.ru – корисні загальні та авторські матеріали, хімічна абетка, практикуми, довідники;

lenavashchuk.ucoz.ru – сайт з хімії, де можна повторити деякі теми.

Фізика коротко

bestpfusik.blogspot.com – цікаві завдання з фізики та астрономії;

physics.kpi.ua, shkolnik-zno.blogspot.com – корисна інформація.

Математика «на ура!”

buki.com.ua – в розділі «Математика” є багато корисної інформації і відео;

ua.onlinemschool.com – зібрані всі важливі таблиці і формули.

Іноземні мови

Для підготовки до тестування з іноземних мов існує велика кількість безкоштовних ресурсів (акцент зроблено на англійську мову):

esl-lab.com – чітка структура уроків: підготовка до аудіювання, прослуховування тексту з можливістю його читання, тестові завдання до нього, уроки граматики і лексики;

eslfast.com – 365 історій і більше 1500 діалогів для розуміння мови на слух, розширення словникового запасу і тренування вимови. Є можливість читати текст, слухаючи, і виконувати завдання до нього;

dailyesl.com – всі матеріали розділені на розділи повсякденної тематики: кіно, театр, спорт, у лікаря, в перукарні, робота і інші. Кожен аудіозапис містить питання, а також живі онлайн-завдання;

listenaminute.com – теми повсякденної тематики, до яких йдуть аудіозаписи і різноманітні завдання;

elllo.org – більше 1 тис. аудіозаписів по самих «ходових” темах. Можна прослуховувати з текстом і без, працювати з лексикою, яка пропонується;

hamatata.com – серіали та фільми англійською з субтитрами. Субтитри можна перекладати;

itotd.com і todayifoundout.com – розповіді про який-небудь цікавий факт на 10-15 хвилин;

talkenglish.com – фрази і діалоги на різні теми;

librivox.org і esl-bits.net – книги і аудіокниги англійською;

do-you-speak.ru – безліч коротких оповідань англійською мовою, деякі з них забезпечені аудіоверсією;

english03.ru/soderzhanie_murphy – повний розбір відомого підручника Essential Grammar in Use ( «червоний Мерфі”) по граматиці;

ego4u.com – вивчення граматики онлайн з вправами, тестами і відповідями;

study.ru/support/handbook – онлайн-довідник з граматики англійської мови з тестами;

tolearnenglish.com – сервіс для вивчення англійської з тестами, уроками і форумом;

goethe.de, goethe.de, free-german-lessons-online.com – багато корисних матеріалів з німецької мови;

learningapps.org, studyfrench.ru, ladictee.fr, lexiquefle.free.fr, dailyfrenchpod.com – теми висловлювань та творів, граматика і корисні вправи з перевіркою з французької мови;

practicaespanol.com, ispanska.at.ua, fluentin3months.com – граматика, теми творів і висловлювань з іспанської мови.

Як проведуть іспить з іноземної мови

Міністерством освіти надані роз’яснення щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/18 навчальному році. Відповідний лист підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.
У відомстві зазначають, що державна підсумкова атестація з англійської, німецької, іспанської або французької мов буде проводитись як предмет за вибором.

Для проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО у предметному тесті використовуються завдання двох рівнів складності: стандарту та профільного.

Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, мають у процесі реєстрації для участі в ЗНО зазначати рівень складності завдань «стандарту» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання частини завдань тесту, яка відповідає рівню стандарту або академічному).

Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні — мають зазначати рівень складності завдань «профільний» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання завдань усього тесту).

Учням, які у 2017, 2018 роках (по 01 червня 2018 pоку з англійської мови, по 29 травня 2018 року — з іспанської, німецької, французької мов) отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту Deutches Sprachdiplom (DSD), Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD), Goethe-Zertifikat В1, Goethe- Zertifikat B2 — німецька мова; DELF/DALF — французька мова; IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment, Pearson Test of English (PTE – англійська мова; D.E.L.E. — іспанська мова) рівня В1 або вище — y paзi вивчення відповідної мови на рівні стандарту або академічному рівні, рівня В2 або вище — у разі вивчення відповідної мови на рівні стандарту або академічному рівні, рівня В2 або вище – у разі вивчення відповідної мови на профільному рівні, результати зазначених іспитів (за бажанням випускника) зараховуються як результати ДПА і у додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови 12 балів.

Учням, які отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту після реєстрації для проходження ДПА з іноземної мови у формі ЗНО (у період з 19 березня по 01 квітня 2018 p.) i до 02 квітня 2018 р. не здійснили перереєстрацію, виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови за результатами ЗНО.

Учням, які отримають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту рівня B-1 , В-2 (і вище) у період з 03 квітня до 01 червня 2018 року з англійської мови (до 29 травня — з іспанської, німецької, французької мов) і які проходитимуть ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, у додаток до атестата про повну загальну середню освіту (за зверненням випускника) виставляється оцінка за ДПА з іноземної мови 12 балів.

Як відомо, Українським центром оцінювання якості освіти внесено суттєві зміни до змісту тестових робіт ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов. У 2018 році всі тести з іноземної мови міститимуть нову частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)».

 

 


Корисні сайти
”Міністерство освіта в Україні МОІППО

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz